Mar 10, 2021 | cocreating

Znajdź w biurze oparcie

Niewątpliwą zaletą coworkingu jest fakt, że przychodzimy do gotowej, doskonale wyposażonej przestrzeni.

Ilu z nas zdarzało się narzekać na ból szyi, rąk lub kręgosłupa po całym dniu spędzonym przed komputerem?

Statystki wskazują, że aż 8 na 10 osób pracujących za biurkiem regularnie skarży się na tego typu dolegliwości. Choć praca biurowa wydaje się stosunkowo lekkim w kwestii wysiłku fizycznego zajęciem, siedząc utrzymujemy mięśnie w stanie długotrwałego napięcia.

Obciążamy mięśnie stabilizujące kręgosłup, mięśnie barków i rąk (podczas obsługi klawiatury) oraz mięśnie karku utrzymujące głowę w jednej pozycji podczas długotrwałego wpatrywania się w monitor.

Ogromny wpływ na nasze samopoczucie ma pozycja, w jakiej siedzimy. Należy unikać asymetrycznych pozycji ułożenia ciała i pamiętać o robieniu krótkich przerw przynajmniej raz na godzinę. Niebagatelną rolę ogrywa również krzesło, na jakim siedzimy.

Czym powinien się wyróżniać idealny fotel biurowy?

Przede wszystkim musi zapewniać wygodną pozycję ciała i swobodę ruchu. Tu warto zwrócić uwagę na regulację wysokości siedziska, wysokości oparcia, a także podłokietników. Wszystko po to, aby zapewnić naturalne ułożenie rąk przy biurku.

Wybierając fotele do naszego coworkingu pamiętamy, aby były przyjemne nie tylko dla oka i ciała, ale również dla środowiska.

Lekarze zalecają, by fotel biurowy wymienić raz na pięć lat ze względu na zużycie siedziska i oparcia, które z czasem przestają spełniać swoją funkcję i sprawiają, że zbyt mocno się z nich zagłębiamy.

Aby zmniejszyć zaśmiecanie środowiska, coraz więcej firm decyduje się na wykorzystanie tworzyw pochodzących z recyklingu np. aluminium. Niezwykłość tego materiału sprawia, że nawet wielokrotne przetapianie, nie pozbawia tego materiału swoich właściwości. 

Nie bez znaczenia jest także cena, zwłaszcza kiedy musisz zainwestować w odpowiednie stanowiska do pracy dla całego zespołu.

Coworking pozwala ci zapomnieć o tym wydatku, dbając o odpowiednie warunki pracy, jakość foteli oraz ich regularną konserwację i wymianę.

Powiązane artykuły

Powiązane

No Results Found

The page you requested could not be found. Try refining your search, or use the navigation above to locate the post.