May 4, 2021 | coworking Bielsko-Biała

Dlaczego musisz przenieść się do najbardziej produktywnego miejsca w Bielsku?

Czy praca w nowoczesnej przestrzeni na poziomie Google jest dla Ciebie?

Home Office? Serio?

Okres pandemii przyniósł wiele zmian na polu zawodowym. Ostatnie miesiące przetrwaliśmy pracując z laptopem w kuchni, salonie, na kolanach, a nawet… na desce do prasowania.

Choć nie wiadomo jakie kolejne zmiany przyniesie przyszłość, już dziś wiemy, że elastyczność wygrała z tradycją, a zamiast na tradycyjne, prywatne biura, zaczęliśmy stawiać na indywidualizację pracy.

Nie da się jednak zaprzeczyć, że praca zdalna nie jest prosta, wymaga zdyscyplinowania i odpowiednich warunków. Miło jest posiedzieć w dresie, zamiast wbijać się w garnitur, ale…

Coś co początkowo mogło wydawać się praktycznym rozwiązaniem, na dłuższą metę dało nam w kość. Masowe przejście na home office udowodniło jak bardzo nasze mieszkania są nieprzystosowane do pracy.

Z jednej strony ograniczona przestrzeń, dzieci wchodzące na głowę podczas spotkań online, szczekający pies, sąsiad z wiertarką, z drugiej obniżona wydajność i praca po godzinach.

Znasz to? Pewnie doświadczyłeś podobnych sytuacji, o których chciałbyś zapomnieć.

 

Co z Twoją wydajnością? Gdzie Twój balans?

Praca z domu, choć niesie za sobą wiele zalet, sprawia, że bardzo często życie prywatne cierpi na rzecz zawodowych obowiązków. Możemy co prawda pracować w dowolnych godzinach, ale znacznie częściej orientujemy się o 19.00, że mieliśmy skończyć pracę 2-3 godziny temu.

Niestety, jest to pierwszy krok do zaburzenia równowagi między życiem prywatnym a zawodowym.

Rozwiązaniem jest wyjście do biura, co pozwala oddzielić czas pracy od czasu relaksu, ale również zyskać możliwość wymiany pomysłów, czerpania inspiracji oraz zwykłej rozmowy. Tam czeka na nas wygodny fotel, a nie krzesło, profesjonalna atmosfera, a nie Netflix, i oczywiście koncentracja na zadaniach, dzięki którym widać postępy w pracy.

Przestrzenie coworkingowe są zaprojektowane tak, aby optymalizować produktywność. Zostały specjalne dostosowane do różnych potrzeb i stylów pracy.

Tutaj znajdziesz optymalne warunki takie jak przestrzeń, oświetlenie, wyposażenie i aranżacja, a wraz z nimi dobrą energię do czekających Cię zadań.

Przenosząc miejsce pracy z domu do odpowiednio przygotowanego pomieszczenia pracujesz, gdy masz pracować. Robisz to wydajnie, w odpowiedniej atmosferze i nie poświęcasz prywatnego czasu na obowiązki służbowe.

Jest to zbawienne dla zachowania rytmu dnia, a także dla higieny naszego umysłu: przydatny w warunkach domowych multitasking niekoniecznie służy pracy zawodowej.

 

Ale gdzie się przenieść? Wynająć biuro? NIE!

Wynajem standardowego biura to duże koszty najmu, wyposażenia i długookresowe zobowiązanie.

A wiadomo, że pracując na własny rachunek, trzeba liczyć się z różnymi sytuacjami, w tym z ryzykiem nieregularnych dochodów. Ograniczenie kosztów stałych jest zatem istotnym elementem planowania budżetu firmy.

Osoby rejestrujące działalność gospodarczą często decydują się prowadzić ją we własnym mieszkaniu, co jest może oszczędnym rozwiązaniem, ale pod wieloma względami nie najlepszym.

Dlatego też tak mocno popularne stają się przestrzenie coworkingowe. Łączą ze sobą komfortowo przygotowane miejsca pracy z zapleczem i wyposażeniem najwyższej jakości. Zapoznajesz się z ofertą, umawiasz na dzień próbny, następnie wybierasz interesujący Cię pakiet i korzystasz, nawet przez 24 h na dobę.

W coworkingu wystarczy ci własny laptop i energia do działania. O nic nie musisz się martwić, przychodzisz na gotowe. W dodatku, w przypadku nieoczekiwanych okoliczności, z miesięcznym wyprzedzeniem możesz zrezygnować z korzystania z zarezerwowanej przestrzeni bez żadnych konsekwencji.

Czy praca w nowoczesnej przestrzeni na poziomie Google jest dla Ciebie?

Ale czy to dla mnie?

Każdy z nas ma inne preferencje co do miejsca pracy. Jedni chcą pracować w ciszy i koncentracji. Z kolei inni potrzebują gwaru, rozmów i dużej dawki energii.

Są też tacy, którzy wpadają do biura tylko co 2-3 dni lub posiadają zespół kilkuosobowy i preferują przestrzeń własną, nie współdzieloną.

Dlatego też warto szukać takiego miejsca, które będzie dopasowane do Ciebie, gdzie możesz wybrać miejsce w cichej przestrzeni, albo na gwarnym Open Space. Korzystać z Hot Desku w formie „siadam, gdzie jest wolne miejsce”, albo mam własne pomieszczenie dla mojej małej czy średniej firmy.

Warto sprawdzić na własnej skórze, co dany coworking oferuje. Najlepiej skorzystać z Dnia Próbnego, podczas którego przetestujesz, czy wybrana przez Ciebie przestrzeń sprosta Twoim wymaganiom.

W ofercie Farbiarnia Space znajdziesz wszystkie wyżej wymienione opcje:

  • Open Lab Coworking – dla lubiących czerpać energię z gwaru rozmów i dużej, otwartej przestrzeni,
  • Atelier Coworkig – dla indywidualistów szukających harmonii i miejsca do pracy w skupieniu,
  • Boutique Coworking – biura klasy premium dla pojedynczych przedsiębiorców lub kilkunastoosobowych zespołów,
  • Private Office – komfortowe, niewielkie pomieszczenia na wyłączność,
  • Coffee & Business Hub – duża, kawiarniana przestrzeń do pracy w stylu hot desk.

 

Coworking to nie tylko biurko

Choć główna idea coworkingu skupia się na korzystaniu z profesjonalnie przygotowanej przestrzeni biurowej i konferencyjnej, to dużym plusem jest wewnętrzna wymiana doświadczeń między uczestnikami, co wpływa na rozbudowę kontaktów biznesowych. A stąd już tylko krok do złapania nowych zleceń.

Masz więc nie tylko swoje miejsce pracy, jakiego potrzebujesz – masz też dostęp do ludzi, możliwość rozmowy z profesjonalistami i skorzystania z ich wiedzy.

Dzięki temu nie odkrywasz po raz drugi Ameryki i oszczędzasz czas. Ponadto praca w przestrzeni współdzielonej rozwija cenne umiejętności: łatwiej się komunikujesz, uczysz kreatywnego rozwiązywania problemów i myślenia poza schematem.

Uczestnicząc w dedykowanych szkoleniach, podwyższasz swoje kompetencje i efektywniej współpracujesz z partnerami biznesowymi.

Innym aspektem coworkingów jest wyposażenie, które z myślą „wellbeingu” ma być optymalna dla użytkownika. Dlatego znajdziesz tu krzesła biurowe w standardzie premium, zamykane kontenerki i szafki, zabezpieczony, superszybki internet, wyposażoną kuchnię czy strefy spotkań z klientami.

No i oczywiście przepyszną kawę. A do tego Play Room z bilardem!

 

Dlaczego lepiej wybrać coworking niż własne biuro?

Choć utarło się, że z coworkingu najczęściej korzystają freelancerzy, obecnie to mikro, małe i średnie firmy decydują się na skorzystanie z gotowej, komfortowej przestrzeni – szczególnie w dobie spopularyzowania pracy zdalnej i jedynie okresowych spotkań całego zespołu.

„Świat się zmienia, a wraz ze zmianami przychodzą nowe rozwiązania. Własne biuro będące niegdyś oznaką prestiżu stało się ciężarem – szczególnie w czasach pandemii, która niespodziewanie zaburzyła dotychczasowy porządek.” – mówi Dariusz Wysocki, Managing Director w Farbiarnia Space.

Oprócz w pełni wyposażonych przestrzeni biurowych coworking zapewnia zaplecze socjalne, techniczne i rozrywkowe, a zatem wszystko to, co niezbędne do prowadzenia działalności gospodarczej i zdrowej atmosfery w pracy.

Otrzymujesz wysoki standard za znacznie niższą cenę w porównaniu do tradycyjnie wynajmowanych biur, wymagających wyposażenia i dodatkowych formalności. Wartością dodaną jest kontakt z osobami z różnorodnych branż i okazja do poszerzenia wiedzy podczas eventów i warsztatów.

A to oznacza otwarcie się na współpracę i nowe perspektywy dla Twojej firmy.

 

Czy Farbiarnia Space to właściwy coworking dla mnie?

Coworking Farbiarnia Space powstał również z myślą o zrzeszeniu lokalnych przedsiębiorców i wymianie doświadczeń, sprzyjającej kreatywności oraz zawieraniu nowych kontaktów i współpracy.

Komfortowo urządzone trzy piętra o powierzchni 2500 mkw zmieszczą 200 osób. Jest to największy i najnowocześniejszy coworking na całym Śląsku.

Wszystko to w samym centrum Bielska-Białej, w przepięknym, zabytkowym budynku, zaledwie kilka kroków od najważniejszych punktów miasta, takich jak Galeria Sfera, Dworzec, ul. 11 Listopada, Stare miasto z Pigalem i Rynkiem.

„Wszystkie zalety ciężko zliczyć, ale na pewno warto wejść do środka, poczuć atmosferę podczas Dnia Próbnego i zostać z nami na dłużej” – Dariusz Wysocki.

Dzień Próbny jest dla każdego, komu zależy na rozwoju zawodowym i swojego biznesu. Umów termin i przetestuj nasza kawę i wyzwij nas na mecz w bilarda.

Powiązane artykuły

Powiązane

15 sposobów na zwiększenie produktywności w pracy

Zastanawiałeś się kiedykolwiek, co możesz zrobić, by zwiększyć swoją wydajność w pracy? Sposobów jest mnóstwo, ale tak naprawdę możemy albo poświęcić więcej godzin na wykonanie zadań, albo pracować mądrzej. Ten drugi sposób nie wymaga posiadania zaawansowanej wiedzy...

START! Udostępniamy nasze nowoczesne przestrzenie coworkingowe

Po gorącym okresie intensywnych remontów każdy metr zabytkowego budynku Farbiarni został odświeżony i przerobiony na nowoczesną i komfortową przestrzeń coworkingową i biurową. Na pierwszy rzut pod najem zostało udostępnione przestrzenie Atelier i Open Lab, które...

Biophilic design

Biophilic design

Biophilic design – kiedy nie możesz zabrać swojej pracy na łąkę, zabierz łąkę do pracy! Praca na łonie natury w samym sercu miasta? Wszystko da się zrobić. W pędzie codziennego życia i rosnącego poziomu urbanizacji w Farbiarnia Space nie zapomnieliśmy o potrzebie...