May 27, 2021 | coworking Bielsko-Biała

START! Udostępniamy nasze nowoczesne przestrzenie coworkingowe

Po gorącym okresie intensywnych remontów każdy metr zabytkowego budynku Farbiarni został odświeżony i przerobiony na nowoczesną i komfortową przestrzeń coworkingową i biurową.

Na pierwszy rzut pod najem zostało udostępnione przestrzenie Atelier i Open Lab, które pomieszczą łącznie 55 przedsiębiorców, freelancerów i pracowników.

Pozostałe pomieszczenia zostaną udostępnione do końca czerwca 2021. Pomieści się w nich łącznie ponad 180 osób na powierzchni 2500 m2.

Otwarcie drzwi coworkingu Farbiarnia Space oznacza rozpoczęcie okresu testowego dla chętnych.

Każda osoba może zapisać się na Dzień Próbny, aby sprawdzić jak się u nas pracuje, jakie miejsce najbardziej mu odpowiada, czy atmosfera jest faktycznie tak fantastyczna jak mówią na mieście 🙂 Warunek jest jeden: trzeba być przedsiębiorcą, gdyż współpracujemy wyłącznie z klientami biznesowymi – mówi Dariusz Wysocki, Managin Director w Farbiarnia Space.

Atelier – pierwsza z udostępnionych przestrzeni – z nazwy kojarzy się z pracownią artystyczną. Zostało stworzone właśnie z myślą o kreatywnych indywidualistach szukających kameralnego miejsca do pracy w skupieniu, w niewielkiej grupie osób.

Jasne, przestronne i dobrze doświetlone wnętrze z mnóstwem naturalnych roślin i zapleczem socjalnym w pobliżu sprawi, że poczujesz się tu jak u siebie.

Open Lab to z kolei open space ze stanowiskami pracy rozstawionymi w sporych odległościach od siebie. Przestrzeń, kontakt z pozostałymi “coworkerami” i industrialny, ale nowoczesny wystrój, sprzyjają efektywnej pracy.

 

Z domu do własnego biura? Nie! Do coworkingu!

2020 rok przyniósł wiele zmian na polu zawodowym. Musieliśmy dostosować się do zupełnie nowych warunków, przenosząc się z biura do własnego salonu czy kuchni.

Jednocześnie przekonaliśmy się jak bardzo nasze mieszkania są nieprzystosowane do pracy w trybie zdalnym. Choć przyszłość jawi nam się mgliście, już dziś wiadomo, że powrót do sytuacji sprzed pandemii jest niemożliwy.

Jedynym wyjściem jest odrzucenie starych schematów działania, a zamiast tego postawienie na elastyczność i indywidualizację pracy. Tradycyjne, prywatne biura odchodzą do lamusa.

 

Zatem co w zamian?

Coworking. Docenią go zarówno przedsiębiorcy, freelancerzy, właściciele małych firm, ale także zespoły pracujące hybrydowo i startup’y.

Przemawiają za tym elastyczne terminy rezerwacji oraz możliwość wydzielenia i zaaranżowania osobistej przestrzeni pracy dopasowanej do potrzeb danej osoby lub zespołu. Istotnym argumentem jest też oszczędność kosztów.

Wynajem biurka lub oddzielnego pomieszczenia dla małego zespołu to niewątpliwie korzystniejsza opcja niż wynajem tradycyjnego biura. Do tego mniejsze zobowiązanie – nie musimy się martwić o jego wyposażenie.

Czy praca w nowoczesnej przestrzeni na poziomie Google jest dla Ciebie?

A co to jest ten coworking?

Coworking to przestrzeń biurowa, w której można wynająć stałe biurko, wydzielone pomieszczenie lub nawet całe piętro. Można też zdecydować się na tzw. hot desk, czyli najmujący siada tam, gdzie jest wolne miejsce.

W przestrzeniach coworkingowych pracują obok siebie ludzie z różnych firm i profesji, co ma olbrzymie plusy.

Gdy mamy jakiś problem, łatwo znajdziemy kogoś, kto nam pomoże w danej dziedzinie, a gdy potrzebujemy coś zlecić, to może się okazać, że obok nas siedzi super specjalista. Wchodząc w interakcje z innymi, budujemy sieć powiązań zawodowych i prywatnych.

Coworking polega na współdzieleniu przestrzeni do pracy z innymi coworkerami. Nie są to jednak pracownicy jednej firmy, a reprezentują oni różne branże, dzięki czemu powstaje wspaniały tygiel biznesowo-kulturowy.

Z takiej formy najmu chętnie korzystają obcokrajowcy, okresowo lub na stałe przebywający w Polsce. Dla nich to nie tylko wygodna forma współpracy, lecz także świetna okazja do zadomowienia się w naszej kulturze.

Tzw. „najem biurka” to jednak tylko część możliwości.

W Farbiarnia Space można korzystać z otwartej i półotwartej przestrzeni wspólnej, w skład której wchodzą lobby, recepcja z poczekalnią, pokoje spotkań, nowoczesne sale konferencyjne i eventowe. Stylowe kuchnie to zarówno miejsce spotkań, jak i pyszna kawa.

Mając na uwadze komfort przyszłych użytkowników, projektanci Farbiarnia Space zadbali o każdy detal. Wnętrza zostały tak przebudowane, by uzyskać „oddech” i maksymalnie wykorzystać naturalne światło wpadające przez duże, industrialne okna.

Zadbano o odpowiednią akustykę poprzez montaż paneli ściennych i zastosowanie tkanin wygłuszających. Wysoki standard umeblowania zadowoli najbardziej wybrednych klientów.

Dobrze wiemy, jak ważna jest ergonomia w miejscu pracy, dlatego osobiście przetestowaliśmy każdy fotel, sofę i biurko, by zapewnić naszym klubowiczom jak najlepsze warunki pracy, spotkań i relaksu. – mówi Dariusz Wysocki, Managing Director w Farbiarnia Space.

Które biurko jest dla mnie najlepsze?

Docelowo Farbiarnia Space udostępni kilka rodzajów przestrzeni, które będą dopasowane do osób pracujących w ciszy oraz tych lubiących gwar i towarzystwo. Można też wynająć przeszklone biuro albo „lotne” biurko, jeśli rzadko bywamy w biurze i zależy nam na obniżeniu kosztów. Wszystko zależy od tego, czego dana osoba oczekuje. Najlepiej jest umówić się na Dzień Próbny i wówczas można na własnej skórze przetestować, która z przestrzeni spełni wymagania. Jesteśmy w samym sercu miasta, tuż obok Sfery, więc dla wielu to może być aspekt decydujący. – wyjaśnia Dariusz Wysocki.

Powiązane artykuły

Powiązane

15 sposobów na zwiększenie produktywności w pracy

Zastanawiałeś się kiedykolwiek, co możesz zrobić, by zwiększyć swoją wydajność w pracy? Sposobów jest mnóstwo, ale tak naprawdę możemy albo poświęcić więcej godzin na wykonanie zadań, albo pracować mądrzej. Ten drugi sposób nie wymaga posiadania zaawansowanej wiedzy...

Biophilic design

Biophilic design

Biophilic design – kiedy nie możesz zabrać swojej pracy na łąkę, zabierz łąkę do pracy! Praca na łonie natury w samym sercu miasta? Wszystko da się zrobić. W pędzie codziennego życia i rosnącego poziomu urbanizacji w Farbiarnia Space nie zapomnieliśmy o potrzebie...